Dlaczego wodór?

Aktualności

Kontakt

Znajdź nas na:

Copyright 2021-2024 © SES Hydrogen Energy Sp. z o.o.
Member of Sescom Group
Polityka Prywatności
Ochrona danych osobowych

Powered by Compania

Hub wodorowy

Opracowujemy modele biznesowe. Projektujemy instalacje i integrujemy technologie w infrastrukturze gwarantującej stabilność dostaw i bezpieczeństwo energetyczne.

Dostrzegamy niemal nieograniczony potencjał źródeł odnawialnych. To energia pochodząca z wielkoskalowych instalacji OZE jest podstawą funkcjonowania hubu wodorowego – kompleksowego rozwiązania, tworzącego lokalny system produkcji, magazynowania i dystrybucji wodoru oraz energii.
Wierzymy, że rozproszone obiekty umożliwią pełniejsze wykorzystanie energii odnawialnej, która jest powszechna we wszystkich krajach, uniezależniając je od silnych fluktuacji na rynku paliw i gwarantując sprawiedliwą transformację.
Huby łączą w sobie zeroemisyjne, efektywne energetycznie rozwiązania dla wszystkich, nawet najtrudniejszych sektorów gospodarki. Za ich pomocą miasta i przedsiębiorstwa przybliżą się do osiągnięcia celów klimatycznych, jednocześnie realizując potrzeby związane z bezpieczeństwem energetycznym.

Huby wodorowe zapewnią

Powstanie
lokalnego
ekosystemu

Hub wodorowy tworzy system energetyczny, który nie tylko gwarantuje czyste paliwo, ale może zostać rozszerzony o rozwiązania dla energetyki, ciepłownictwa i przemysłu.

Zielony wodór
w korzystnej
cenie

Przy dynamicznie rosnących cenach paliw konwencjonalnych hub stanowi gwarancję pozyskiwania paliwa wodorowego w konkurencyjnej cenie. Dzięki rozwiązaniu, odbiorcy nie będą dłużej uzależnieni od podaży oraz cen obowiązujących na rynku paliw.

Zieloną energię
w konkurencyjnej
cenie

Hub umożliwi miastom i odbiorcom przemysłowym pozyskiwanie zielonej energii elektrycznej. Dostawy energii odnawialnej zapewnią realizację celów środowiskowych, stabilność energetyczną i zminimalizują narażenie na rosnące rynkowe ceny energii konwencjonalnej oraz ryzyko jej niedoborów.

Hub wodorowy obejmuje produkcję, magazynowanie i dystrybucję wodoru oraz energii

W celu zapewnienia naszym klientom pewnych dostaw paliwa wodorowego, przygotowujemy koncepcje projektowe dla infrastruktury hubów wodorowych, integrując niezbędne komponenty i instalacje, w tym nowo powstałe oraz istniejące farmy OZE, które z różnych względów nie mogły zostać przyłączone do systemu elektroenergetycznego. Pozyskana z nich energia będzie wykorzystana do produkcji zielonego wodoru w elektrolizerach, a ten dostarczany na potrzeby podmiotów przemysłowych, produkcyjnych, a nawet odbiorców indywidualnych.
Hub wodorowy jest rozwiązaniem pełnowymiarowym, które zapewnia również dystrybucję wyprodukowanego paliwa na potrzeby szeroko rozumianego transportu poprzez infrastrukturę tankowania wodoru, jak i długotrwałe magazynowanie go w specjalnie dostosowanych zbiornikach, umożliwiając przetworzenie z powrotem w energię elektryczną nawet w perspektywie kilkunastu miesięcy.

Projekt zakłada rozszerzenie o rozwiązania dla energetyki cieplnej

Wspieramy dekarbonizację sektora energetyki cieplnej poprzez modernizację ciepłowni i elektrociepłowni w oparciu o autorski model kotła wodorowego. Dzięki odpowiedniemu projektowaniu układu recyklingu wody w systemie uzyskujemy zamknięty obieg, który gwarantuje oszczędność wskutek zmniejszenia zapotrzebowania na surowiec i obniżenia całkowitych kosztów procesu, a także korzystny efekt środowiskowy.

Masz pytania na temat produktu? Napisz do nas!

Formularz kontaktowy

  Przyspieszmy kontakt!

  Wypełnij szczegółowy formularz, a my przygotujemy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb!

  Sprawdź nasze pozostałe technologie

  01 - 05
  • Produkcja wodoru: Elektrolizer
  • Hub wodorowy
  • Stacje tankowania
  • Kotłownia wodorowa
  • System zarządzania stacjami HGaas