Kotłownia wodorowa
Ogrzejemy domy, osiedla i budynki przemysłowe zieloną energią cieplną.
Obecnie użytkowane systemy grzewcze bazujące na paliwach konwencjonalnych charakteryzuje wysoki poziom emisji gazów cieplarnianych, w tym przede wszystkim dwutlenku węgla, którego koncentracja w atmosferze radykalnie wzrosła zwłaszcza na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Przyczynia się to znacząco do pogłębienia efektu cieplarnianego i pogorszenia jakości powietrza, przez co obniża komfort naszego codziennego życia.
Aby temu zapobiec rozwijamy projekt kotła wodorowego – pierwszego na rynku w pełni zeroemisyjnego urządzenia grzewczego dla instalacji Power-to-Gas.
Pełny produkt stanowić będzie zespół kotłowni wodorowej, składającej się z dwóch podzespołów – kotła wodorowego oraz źródła wodoru i tlenu w postaci elektrolizera.
Podstawą działania kotła jest kontrolowane spalanie wodoru w czystym tlenie w układzie zamkniętym. Tak skonstruowany obieg nie emituje do otoczenia spalin w postaci czystej pary wodnej i gwarantuje wysoką sprawność urządzenia.
Skalowalność urządzenia
Rozwiązanie będzie dostosowane pod aktualne potrzeby użytkowników, przy jednoczesnym zapewnieniu elastyczności zwiększenia jego mocy w czasie.
Szeroki zakres regulacji mocy grzewczej kotła
Urządzenie będzie charakteryzować płynna regulacja przepływu pary wodnej w systemie oraz kontrola ilości wodoru i tlenu wytwarzanych w elektrolizerze.
Uniezależnienie od wykorzystania paliw konwencjonalnych
Stawiamy na zeroemisyjność – jedynym surowcem wykorzystywanym w procesie będzie neutralna dla środowiska woda!
Poprzez zastosowanie w systemie układu zamkniętego oraz eksploatację wodoru jako paliwa bazowego, kocioł wodorowy zapewni zerową emisję cząstek stałych, NOx, COx oraz SOx do atmosfery. Dzięki temu nie tylko będzie neutralny dla środowiska naturalnego, ale zagwarantuje naszym klientom generowanie oszczędności na skutek podniesienia sprawności urządzenia i redukcji kosztów dotychczas ponoszonych na kary za emisję.
Brak emisji szkodliwych gazów do atmosfery
osiągany dzięki zastosowaniu w urządzeniu obiegu zamkniętego
Brak strat kominowych
energia cieplna wprowadzona do systemu nie jest oddawana z powrotem do otoczenia
Przewidywana wysoka sprawność urządzenia
Dzięki skalowalności, kocioł wodorowy SES Hydrogen będzie bazą dla modernizacji zakładów energetyki cieplnej i znajdzie szerokie zastosowanie
W projektach
małej skali
– węzłach cieplnych dla domów jednorodzinnych, osiedli mieszkaniowych i niewielkich jednostek przemysłowych.
W energetyce średniej i dużej skali oraz przemyśle
– średnich i dużych zakładach energetyki cieplnej, dużych przedsiębiorstwach oraz przemyśle produkcyjnym, spożywczym i przetwórstwie.
W obszarze wysp energetycznych
– tworzonych lokalnie, specjalnych ekosystemach realizujących własne zapotrzebowanie na ciepło.
Masz pytania na temat produktu? Napisz do nas!
Formularz kontaktowy
Przyspieszmy kontakt!
Wypełnij szczegółowy formularz, a my przygotujemy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb!