Krótki przewodnik po bezpieczeństwie wodorowym 2022

Udostępnij:

Od dawna podkreślamy, że bezpieczeństwo jest kluczowym aspektem związanym z użytkowaniem wodoru i technologii wodorowych. Dlatego oddajemy w Twoje ręce mini przewodnik po najważniejszych zagadnieniach H2Safety.  

Ma on na celu przybliżenie mechanizmów trwającej transformacji energetycznej i wprowadzenia wodoru do polskiej gospodarki jako nośnika energii zastępującego paliwa węglowodorowe. Prezentuje podstawowe informacje o zagrożeniach towarzyszących technologiom, omawia główne przyczyny wypadków oraz metodologię oceny zagrożeń.

Stosowanie wodoru, jak w przypadku każdego rodzaju paliwa, niesie ze sobą określone ryzyka. Ich rozpoznanie i zrozumienie są więc kluczowe dla wypracowania bezpiecznych praktyk produkcji, magazynowania i eksploatacji paliwa, które jest obecnie jedną z najbardziej obiecujących alternatyw dla paliw kopalnych. Każdy z trzech etapów użytkowania wodoru ma własną specyfikę i wymaga stosowania technologii i materiałów nowatorskich. Poznajmy je oraz towarzyszące im dobre praktyki, które uczynią powszechnym paliwo używane dotychczas w misjach kosmicznych.

Pobierz Krótki przewodnik po bezpieczeństwie wodorowym 2022

Życzymy udanej lektury!

Zobacz również

Mało czasu, wielkie zmiany. Jak z początkiem 2025 r. dyrektywa MCP wpłynie na sektor ciepłowniczy i ogrzewniczy w Polsce? 23 maj 2023

Mało czasu, wielkie zmiany. Jak z początkiem 2025 r. dyrektywa MCP wpłynie na sektor ciepłowniczy i ogrzewniczy w Polsce?

Niecałe dwa lata dzielą nas od wejścia w życie nowych regulacji dla średnich obiektów energetycznego spalania, które dotyczą nie tylko zakładów energetyki cieplnej i przemysłowych, ale i wielu obiektów użyteczności publicznej.

Udostępnij:
Rozporządzenie w sprawie infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR) – wstępne porozumienie miałoby zwiększyć liczbę stacji ładowania i tankowania wodoru w Europie 31 mar 2023

Rozporządzenie w sprawie infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR) – wstępne porozumienie miałoby zwiększyć liczbę stacji ładowania i tankowania wodoru w Europie

Rozporządzenie AFIR jest częścią pakietu Fit for 55, opublikowanego w lipcu 2021 r. Jego celem jest zapewnienie wystarczającej sieci infrastruktury ładowania i tankowania pojazdów drogowych oraz statków w UE dla zmniejszenia śladu węglowego w europejskim transporcie.

Udostępnij:

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter: