Dlaczego wodór?

Aktualności

Kontakt

Znajdź nas na:

Copyright 2021-2024 © SES Hydrogen Energy Sp. z o.o.
Member of Sescom Group
Polityka Prywatności
Ochrona danych osobowych

Powered by Compania

Krótki przewodnik po bezpieczeństwie wodorowym 2022

Udostępnij:

Od dawna podkreślamy, że bezpieczeństwo jest kluczowym aspektem związanym z użytkowaniem wodoru i technologii wodorowych. Dlatego oddajemy w Twoje ręce mini przewodnik po najważniejszych zagadnieniach H2Safety.  

Ma on na celu przybliżenie mechanizmów trwającej transformacji energetycznej i wprowadzenia wodoru do polskiej gospodarki jako nośnika energii zastępującego paliwa węglowodorowe. Prezentuje podstawowe informacje o zagrożeniach towarzyszących technologiom, omawia główne przyczyny wypadków oraz metodologię oceny zagrożeń.

Stosowanie wodoru, jak w przypadku każdego rodzaju paliwa, niesie ze sobą określone ryzyka. Ich rozpoznanie i zrozumienie są więc kluczowe dla wypracowania bezpiecznych praktyk produkcji, magazynowania i eksploatacji paliwa, które jest obecnie jedną z najbardziej obiecujących alternatyw dla paliw kopalnych. Każdy z trzech etapów użytkowania wodoru ma własną specyfikę i wymaga stosowania technologii i materiałów nowatorskich. Poznajmy je oraz towarzyszące im dobre praktyki, które uczynią powszechnym paliwo używane dotychczas w misjach kosmicznych.

Pobierz Krótki przewodnik po bezpieczeństwie wodorowym 2022

Życzymy udanej lektury!

Zobacz również

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter: