Dlaczego wodór?

Aktualności

Kontakt

Znajdź nas na:

Copyright 2021-2024 © SES Hydrogen Energy Sp. z o.o.
Member of Sescom Group
Polityka Prywatności
Ochrona danych osobowych

Powered by Compania

Magazyn energii

Dlaczego
wodór?

Potencjał odnawialnych źródeł energii jest ogromny, jednak dotychczas ich niestabilność sprawiała, że nie mogły zostać w pełni wykorzystane w procesach technologicznych. W ostatnich latach ich znaczenie rośnie, gdyż zwiększenie udziału OZE w globalnym miksie energetycznym jest wskazywane jako niezbędne dla poprawy sytuacji klimatycznej na świecie.

Rozwiązaniem problemu braku ciągłości w dostawach energii odnawialnej jest wodór. Z jego pomocą jesteśmy w stanie magazynować nadmiar energii wytwarzanej w okresach nadwyżek oraz niskiego zapotrzebowania, po to, by zapewniać ciągłość dostaw w okresach, gdy produkcja energii z OZE jest niewystarczająca wobec zwiększonego zapotrzebowania. Umożliwia to równoważenie systemu energetycznego oraz pozwala na stopniowe odchodzenie od eksploatacji paliw konwencjonalnych.

Dlaczego
my?

Wodór umożliwi magazynowanie dużych ilości energii odnawialnej, nawet w okresie kilkunastu miesięcy – żadna z obecnie istniejących na rynku alternatyw nie daje możliwości równie efektywnego przechowywania energii.

Regularność w dostawach energii

Czysta energia

Wysoka efektywność

Nadprodukcja energii z OZE będzie przekazywana do magazynu m.in. pod postacią wysoko sprężonego wodoru. Ten, będzie pobierany na potrzeby stacji tankowania lub przetwarzany z powrotem w energię elektryczną za pomocą technologii ogniw paliwowych.

Wykorzystanie magazynu wodoru w pełnowymiarowej koncepcji hubu wodorowego jest gwarancją regularności w dostawach czystej energii oraz wysokiej efektywności jej magazynowania. W porównaniu z istniejącymi alternatywami zapewni zaledwie minimalne straty wodoru na przestrzeni roku, dzięki czemu umożliwi miastom i przedsiębiorstwom odejście od eksploatacji wysokoemisyjnej energii konwencjonalnej, przy zachowaniu ciągłości dostaw.

Sprawdź nasze pozostałe oferty

Wodór
w transporcie

Wodór w przemyśle
i energetyce