SES Hydrogen dołącza do Idei 3W: woda-wodór-węgiel

24 lis 2022
Udostępnij:

(23.11.2022) W trakcie wydarzenia organizowanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego BGK, Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz Centrum Rozwoju Eksport, miało miejsce oficjalne podpisanie umowy o przystąpieniu SES Hydrogen do inicjatywy 3W.

Idea 3W została zapoczątkowana w 2021 r. przez Bank Gospodarstwa Krajowego BGK. Zrzesza przedstawicieli świata nauki, biznesu oraz nowych technologii, a także organizacje realizujące projekty w obszarach związanych z wykorzystaniem wody, wodoru oraz węgla. Z ramienia SES Hydrogen umowę podpisał Sławomir Halbryt, Prezes Zarządu.

Idea 3W skupia się wokół trzech kluczowych zasobów życia – wody, wodoru oraz węgla, które odpowiednio wykorzystane, mają kluczowe znaczenie dla zrównoważonej przyszłości. Malejące rezerwy czystej wody oraz rosnące ryzyko jej deficytów prowadzą do poszukiwania rozwiązań umożliwiających jej skuteczną retencję, a także do rozwoju technologii oczyszczania i odsalania, by zapewnić zasoby odpowiadające obecnemu, jak i przyszłemu zapotrzebowaniu społeczeństwa. Wodór uważany jest za jedną z najważniejszych alternatyw dla emisyjnych paliw konwencjonalnych w niemal wszystkich sektorach nowoczesnej gospodarki. Przy czym, dla jej budowy podstawą jest wykorzystanie wodoru wytwarzanego przy udziale energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, którego produkcja i eksploatacja pozbawione są emisji. I w końcu węgiel nieenergetyczny stosowany w nowoczesnych technologiach i procesach, m.in. w medycynie, kosmetologii czy budownictwie.

To wyjątkowa inicjatywa, której misją jest integracja społeczności naukowców, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, instytucji finansowych oraz przedstawicieli sektora publicznego, w celu edukowania i aktywizacji społeczeństwa, gromadzenia know-how oraz wymiany wiedzy pomiędzy wszystkimi interesariuszami. Tak budowany ekosystem ma wspierać tworzenie sprzyjającego środowiska regulacyjnego, ułatwiać komercjalizację wynalazków oraz kreować i wzmacniać 3W jako innowacyjny sektor gospodarki.

Dzięki dołączeniu do 3W SES Hydrogen będzie mogło jeszcze aktywniej uczestniczyć w pracach nad promowaniem i wykorzystaniem potencjału zasobów w zrównoważonym rozwoju gospodarczym Polski, a także szerzyć wiedzę na temat wodoru, wspierając rozwój rynku w naszym kraju.

Źródło: Bank Gospodarstwa Krajowego, Idea 3W: woda-wodór-węgiel

Więcej informacji o programie: https://idea3w.org/

Zobacz również

Pakiet wodorowo-gazowy – jest wstępne porozumienie w sprawie wspólnych zasad dotyczących rynków wewnętrznych gazów odnawialnych, gazu ziemnego i wodoru 4 gru 2023

Pakiet wodorowo-gazowy – jest wstępne porozumienie w sprawie wspólnych zasad dotyczących rynków wewnętrznych gazów odnawialnych, gazu ziemnego i wodoru

Pod koniec listopada Rada i Parlament UE osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie dyrektywy ustanawiającej wspólne zasady dotyczące rynków wewnętrznych gazów odnawialnych i gazów ziemnych oraz wodoru. Dyrektywa, wchodząca w skład pakietu wodorowo-gazowego, ma na celu ułatwienie przenikania gazów odnawialnych i niskoemisyjnych do systemu energetycznego.

Udostępnij:
SES Hydrogen Energy, Gmina Śrem wraz ze Śremskim TBS oraz Con-Project podpisały umowę na projekt osiedla i kotłowni wodorowej w Śremie 9 lis 2023

SES Hydrogen Energy, Gmina Śrem wraz ze Śremskim TBS oraz Con-Project podpisały umowę na projekt osiedla i kotłowni wodorowej w Śremie

W Muzeum Śremskim miało miejsce oficjalne zawarcie umowy na projekt nowego osiedla ogrzewanego wodorem przy ul. Farnej, który opracowuje Con-Project Sp. z o.o. we współpracy z SES Hydrogen Energy w ramach inwestycji Śremskiego TBS Sp. z o.o. oraz Gminy Śrem. Na jej podstawie SES Hydrogen Energy, której głównym udziałowcem jest notowana na GPW Sescom SA, wykona projekt pierwszej w Polsce kotłowni wodorowej dla budynków mieszkalnych wraz z niezbędną infrastrukturą.

Udostępnij:

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter: