(09.05.2022) SES Hydrogen S.A. i Szkoła Główna Służby Pożarniczej (SGSP) podpisały Porozumienie o współpracy badawczo-rozwojowej w zakresie technologii wodorowych i bezpieczeństwa. To pierwsze tego typu porozumienie w Polsce.
W ramach porozumienia podmioty wyraziły wolę prowadzenia wspólnych działań w obszarze badań, organizacji oraz działalności dydaktycznej i promocyjnej. Ich celem jest wsparcie dalszych prac badawczo-rozwojowych nad autorskimi technologiami wodorowymi na bazie patentów należących do spółki. Podjęta współpraca nie tylko będzie wspierać ich rozwój, ale także umożliwi wymianę wiedzy i informacji oraz realizację działań i wydarzeń edukacyjnych.
Szkoła Główna Służby Pożarniczej jest uczelnią służb państwowych kształcącą strażaków, funkcjonariuszy służb oraz ekspertów w zakresie bezpieczeństwa powszechnego i ochrony ludności.
Misją Uczelni jest „kreowanie wiedzy, jej rozpowszechnianie i wykorzystanie poprzez kształcenie kadry oficerskiej dla potrzeb dynamicznego rozwoju ochrony przeciwpożarowej oraz kadr o najwyższych kwalifikacjach w zakresie: oceny stanu zagrożeń cywilizacyjnych i naturalnych, ochrony życia, zdrowia, mienia i innych wartości przed tymi zagrożeniami, także wychowanie studentów w poczuciu patriotyzmu, ofiarności w służbie i w pracy, w poszanowaniu dyscypliny służby i pracy oraz prowadzenie badań istotnie wzbogacających wiedzę z zakresu bezpieczeństwa obywateli”.
Dbałość o bezpieczeństwo technologii i edukowanie o specyfice użytkowania wodoru stanowią jedne z najważniejszych wartości i trzon działalności SES Hydrogen. Współpraca ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej jest niezwykle ważnym krokiem na drodze rozwoju i wdrożenia rozwiązań, umożliwiających szerokie wykorzystanie wodoru w polskiej gospodarce.