SES Hydrogen i Szkoła Główna Służby Pożarniczej podejmują współpracę w obszarze bezpieczeństwa i rozwoju

Udostępnij:

(09.05.2022) SES Hydrogen S.A. i Szkoła Główna Służby Pożarniczej (SGSP) podpisały Porozumienie o współpracy badawczo-rozwojowej w zakresie technologii wodorowych i bezpieczeństwa. To pierwsze tego typu porozumienie w Polsce.

W ramach porozumienia podmioty wyraziły wolę prowadzenia wspólnych działań w obszarze badań, organizacji oraz działalności dydaktycznej i promocyjnej. Ich celem jest wsparcie dalszych prac badawczo-rozwojowych nad autorskimi technologiami wodorowymi na bazie patentów należących do spółki. Podjęta współpraca nie tylko będzie wspierać ich rozwój, ale także umożliwi wymianę wiedzy i informacji oraz realizację działań i wydarzeń edukacyjnych.

Szkoła Główna Służby Pożarniczej jest uczelnią służb państwowych kształcącą strażaków, funkcjonariuszy służb oraz ekspertów w zakresie bezpieczeństwa powszechnego i ochrony ludności.

Misją Uczelni jest „kreowanie wiedzy, jej rozpowszechnianie i wykorzystanie poprzez kształcenie kadry oficerskiej dla potrzeb dynamicznego rozwoju ochrony przeciwpożarowej oraz kadr o najwyższych kwalifikacjach w zakresie: oceny stanu zagrożeń cywilizacyjnych i naturalnych, ochrony życia, zdrowia, mienia i innych wartości przed tymi zagrożeniami, także wychowanie studentów w poczuciu patriotyzmu, ofiarności w służbie i w pracy, w poszanowaniu dyscypliny służby i pracy oraz prowadzenie badań istotnie wzbogacających wiedzę z zakresu bezpieczeństwa obywateli”. 

Dbałość o bezpieczeństwo technologii i edukowanie o specyfice użytkowania wodoru stanowią jedne z najważniejszych wartości i trzon działalności SES Hydrogen. Współpraca ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej jest niezwykle ważnym krokiem na drodze rozwoju i wdrożenia rozwiązań, umożliwiających szerokie wykorzystanie wodoru w polskiej gospodarce.

Zobacz również

Pakiet wodorowo-gazowy – jest wstępne porozumienie w sprawie wspólnych zasad dotyczących rynków wewnętrznych gazów odnawialnych, gazu ziemnego i wodoru 4 gru 2023

Pakiet wodorowo-gazowy – jest wstępne porozumienie w sprawie wspólnych zasad dotyczących rynków wewnętrznych gazów odnawialnych, gazu ziemnego i wodoru

Pod koniec listopada Rada i Parlament UE osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie dyrektywy ustanawiającej wspólne zasady dotyczące rynków wewnętrznych gazów odnawialnych i gazów ziemnych oraz wodoru. Dyrektywa, wchodząca w skład pakietu wodorowo-gazowego, ma na celu ułatwienie przenikania gazów odnawialnych i niskoemisyjnych do systemu energetycznego.

Udostępnij:
SES Hydrogen Energy, Gmina Śrem wraz ze Śremskim TBS oraz Con-Project podpisały umowę na projekt osiedla i kotłowni wodorowej w Śremie 9 lis 2023

SES Hydrogen Energy, Gmina Śrem wraz ze Śremskim TBS oraz Con-Project podpisały umowę na projekt osiedla i kotłowni wodorowej w Śremie

W Muzeum Śremskim miało miejsce oficjalne zawarcie umowy na projekt nowego osiedla ogrzewanego wodorem przy ul. Farnej, który opracowuje Con-Project Sp. z o.o. we współpracy z SES Hydrogen Energy w ramach inwestycji Śremskiego TBS Sp. z o.o. oraz Gminy Śrem. Na jej podstawie SES Hydrogen Energy, której głównym udziałowcem jest notowana na GPW Sescom SA, wykona projekt pierwszej w Polsce kotłowni wodorowej dla budynków mieszkalnych wraz z niezbędną infrastrukturą.

Udostępnij:

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter: