SES Hydrogen i Szkoła Główna Służby Pożarniczej podejmują współpracę w obszarze bezpieczeństwa i rozwoju

Udostępnij:

9 maja SES Hydrogen S.A. i Szkoła Główna Służby Pożarniczej (SGSP) podpisały Porozumienie o współpracy badawczo-rozwojowej w zakresie technologii wodorowych i bezpieczeństwa. To pierwsze tego typu porozumienie w Polsce.

W jego ramach Strony wyraziły wolę prowadzenia wspólnych działań w obszarze badań, organizacji oraz działalności dydaktycznej i promocyjnej. Ich celem jest wsparcie dalszych prac badawczo-rozwojowych nad autorskimi technologiami wodorowymi na bazie patentów należących do Spółki. Podjęta współpraca nie tylko będzie wspierać ich rozwój, ale także umożliwi wymianę wiedzy i informacji oraz realizację działań i wydarzeń edukacyjnych.

Szkoła Główna Służby Pożarniczej jest uczelnią służb państwowych kształcącą strażaków, funkcjonariuszy służb oraz ekspertów w zakresie bezpieczeństwa powszechnego i ochrony ludności.

Misją Uczelni jest „kreowanie wiedzy, jej rozpowszechnianie i wykorzystanie poprzez kształcenie kadry oficerskiej dla potrzeb dynamicznego rozwoju ochrony przeciwpożarowej oraz kadr o najwyższych kwalifikacjach w zakresie: oceny stanu zagrożeń cywilizacyjnych i naturalnych, ochrony życia, zdrowia, mienia i innych wartości przed tymi zagrożeniami, także wychowanie studentów w poczuciu patriotyzmu, ofiarności w służbie i w pracy, w poszanowaniu dyscypliny służby i pracy oraz prowadzenie badań istotnie wzbogacających wiedzę z zakresu bezpieczeństwa obywateli”. 

Dbałość o bezpieczeństwo technologii i edukowanie o specyfice użytkowania wodoru stanowią jedne z najważniejszych wartości i trzon działalności SES Hydrogen. Współpraca ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej jest niezwykle ważnym krokiem na drodze rozwoju Spółki i wdrożenia rozwiązań, umożliwiających szerokie wykorzystanie wodoru w polskiej gospodarce.

Zobacz również

Mało czasu, wielkie zmiany. Jak z początkiem 2025 r. dyrektywa MCP wpłynie na sektor ciepłowniczy i ogrzewniczy w Polsce? 23 maj 2023

Mało czasu, wielkie zmiany. Jak z początkiem 2025 r. dyrektywa MCP wpłynie na sektor ciepłowniczy i ogrzewniczy w Polsce?

Niecałe dwa lata dzielą nas od wejścia w życie nowych regulacji dla średnich obiektów energetycznego spalania, które dotyczą nie tylko zakładów energetyki cieplnej i przemysłowych, ale i wielu obiektów użyteczności publicznej.

Udostępnij:
Rozporządzenie w sprawie infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR) – wstępne porozumienie miałoby zwiększyć liczbę stacji ładowania i tankowania wodoru w Europie 31 mar 2023

Rozporządzenie w sprawie infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR) – wstępne porozumienie miałoby zwiększyć liczbę stacji ładowania i tankowania wodoru w Europie

Rozporządzenie AFIR jest częścią pakietu Fit for 55, opublikowanego w lipcu 2021 r. Jego celem jest zapewnienie wystarczającej sieci infrastruktury ładowania i tankowania pojazdów drogowych oraz statków w UE dla zmniejszenia śladu węglowego w europejskim transporcie.

Udostępnij:

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter: