Dlaczego wodór?

Aktualności

Kontakt

Znajdź nas na:

Copyright 2021-2024 © SES Hydrogen Energy Sp. z o.o.
Member of Sescom Group
Polityka Prywatności
Ochrona danych osobowych

Powered by Compania

SES Hydrogen i Szkoła Główna Służby Pożarniczej podejmują współpracę w obszarze bezpieczeństwa i rozwoju

Udostępnij:

(09.05.2022) SES Hydrogen S.A. i Szkoła Główna Służby Pożarniczej (SGSP) podpisały Porozumienie o współpracy badawczo-rozwojowej w zakresie technologii wodorowych i bezpieczeństwa. To pierwsze tego typu porozumienie w Polsce.

W ramach porozumienia podmioty wyraziły wolę prowadzenia wspólnych działań w obszarze badań, organizacji oraz działalności dydaktycznej i promocyjnej. Ich celem jest wsparcie dalszych prac badawczo-rozwojowych nad autorskimi technologiami wodorowymi na bazie patentów należących do spółki. Podjęta współpraca nie tylko będzie wspierać ich rozwój, ale także umożliwi wymianę wiedzy i informacji oraz realizację działań i wydarzeń edukacyjnych.

Szkoła Główna Służby Pożarniczej jest uczelnią służb państwowych kształcącą strażaków, funkcjonariuszy służb oraz ekspertów w zakresie bezpieczeństwa powszechnego i ochrony ludności.

Misją Uczelni jest „kreowanie wiedzy, jej rozpowszechnianie i wykorzystanie poprzez kształcenie kadry oficerskiej dla potrzeb dynamicznego rozwoju ochrony przeciwpożarowej oraz kadr o najwyższych kwalifikacjach w zakresie: oceny stanu zagrożeń cywilizacyjnych i naturalnych, ochrony życia, zdrowia, mienia i innych wartości przed tymi zagrożeniami, także wychowanie studentów w poczuciu patriotyzmu, ofiarności w służbie i w pracy, w poszanowaniu dyscypliny służby i pracy oraz prowadzenie badań istotnie wzbogacających wiedzę z zakresu bezpieczeństwa obywateli”. 

Dbałość o bezpieczeństwo technologii i edukowanie o specyfice użytkowania wodoru stanowią jedne z najważniejszych wartości i trzon działalności SES Hydrogen. Współpraca ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej jest niezwykle ważnym krokiem na drodze rozwoju i wdrożenia rozwiązań, umożliwiających szerokie wykorzystanie wodoru w polskiej gospodarce.

Zobacz również

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter: