SES Hydrogen zostało członkiem Hydrogen Europe

Udostępnij:

(11.04.2022) SES Hydrogen oficjalnie wstąpiło w szeregi Hydrogen Europe, wiodącej organizacji reprezentującej europejskie przedsiębiorstwa i interesariuszy łańcucha wartości technologii wodorowych i ogniw paliwowych.

Misją Hydrogen Europe jest wspieranie europejskiej gospodarki w osiąganiu neutralności klimatycznej poprzez przyspieszenie budowy stabilnego przemysłu wodorowego. W tym celu Organizacja zrzesza przedstawicieli i interesariuszy rynku, tworząc przestrzeń wymiany wiedzy, doświadczeń i nawiązywania współpracy. Wiedzą swoich ekspertów wspiera przedsiębiorstwa, polityków i decydentów krajowych w podejmowaniu decyzji związanych z wdrażaniem technologii wodorowych i realizacją strategii na rynkach krajowych.

Od początku swojej działalności SES Hydrogen koncentruje się na rozwijaniu technologii, które wychodzą naprzeciw aktualnym i przyszłym celom klimatycznym. Dzięki członkostwu w Hydrogen Europe Spółka stała się częścią niezwykle ważnej inicjatywy, która już dziś zrzesza 350 firm, 20 regionów UE i 30 stowarzyszeń krajowych aktywnie angażujących się w transformację energetyczną i osiągnięcie celu neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

Niezwykle cieszy nas możliwość jeszcze silniejszego zaangażowania w tworzenie rynku wodoru, dzięki współpracy na arenie międzynarodowej. Naszą misją jako producenta technologii wodorowych jest przybliżanie możliwości jakie daje to niezwykłe paliwo po to, by już w najbliższych latach mogło być powszechnie wykorzystywane we wszystkich obszarach gospodarki. Postrzegamy to jako wspólny cel z Hydrogen Europe – podkreśla Mateusz Sołtysiak, Managing Partner w SES Hydrogen.

Zobacz również

Pakiet wodorowo-gazowy – jest wstępne porozumienie w sprawie wspólnych zasad dotyczących rynków wewnętrznych gazów odnawialnych, gazu ziemnego i wodoru 4 gru 2023

Pakiet wodorowo-gazowy – jest wstępne porozumienie w sprawie wspólnych zasad dotyczących rynków wewnętrznych gazów odnawialnych, gazu ziemnego i wodoru

Pod koniec listopada Rada i Parlament UE osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie dyrektywy ustanawiającej wspólne zasady dotyczące rynków wewnętrznych gazów odnawialnych i gazów ziemnych oraz wodoru. Dyrektywa, wchodząca w skład pakietu wodorowo-gazowego, ma na celu ułatwienie przenikania gazów odnawialnych i niskoemisyjnych do systemu energetycznego.

Udostępnij:
SES Hydrogen Energy, Gmina Śrem wraz ze Śremskim TBS oraz Con-Project podpisały umowę na projekt osiedla i kotłowni wodorowej w Śremie 9 lis 2023

SES Hydrogen Energy, Gmina Śrem wraz ze Śremskim TBS oraz Con-Project podpisały umowę na projekt osiedla i kotłowni wodorowej w Śremie

W Muzeum Śremskim miało miejsce oficjalne zawarcie umowy na projekt nowego osiedla ogrzewanego wodorem przy ul. Farnej, który opracowuje Con-Project Sp. z o.o. we współpracy z SES Hydrogen Energy w ramach inwestycji Śremskiego TBS Sp. z o.o. oraz Gminy Śrem. Na jej podstawie SES Hydrogen Energy, której głównym udziałowcem jest notowana na GPW Sescom SA, wykona projekt pierwszej w Polsce kotłowni wodorowej dla budynków mieszkalnych wraz z niezbędną infrastrukturą.

Udostępnij:

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter: