SES Hydrogen zostało członkiem Hydrogen Europe!

Udostępnij:

SES Hydrogen oficjalnie wstąpiło w szeregi Hydrogen Europe, wiodącej organizacji reprezentującej europejskie przedsiębiorstwa i interesariuszy łańcucha wartości technologii wodorowych i ogniw paliwowych.

Hydrogen Europe – misja i cele

Misją Hydrogen Europe jest wspieranie europejskiej gospodarki w osiąganiu neutralności klimatycznej poprzez przyspieszenie budowy stabilnego przemysłu wodorowego. W tym celu Organizacja zrzesza przedstawicieli i interesariuszy rynku, tworząc przestrzeń wymiany wiedzy, doświadczeń i nawiązywania współpracy. Wiedzą swoich ekspertów wspiera przedsiębiorstwa, polityków i decydentów krajowych w podejmowaniu decyzji związanych z wdrażaniem technologii wodorowych i realizacją strategii na rynkach krajowych.

Od początku swojej działalności SES Hydrogen koncentruje się na rozwijaniu technologii, które wychodzą naprzeciw aktualnym i przyszłym celom klimatycznym. Dzięki członkostwu w Hydrogen Europe Spółka stała się częścią niezwykle ważnej inicjatywy, która już dziś zrzesza 350 firm, 20 regionów UE i 30 stowarzyszeń krajowych aktywnie angażujących się w transformację energetyczną i osiągnięcie celu neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

Niezwykle cieszy nas możliwość jeszcze silniejszego zaangażowania w tworzenie rynku wodoru, dzięki współpracy na arenie międzynarodowej. Naszą misją jako producenta technologii wodorowych jest przybliżanie możliwości jakie daje to niezwykłe paliwo po to, by już w najbliższych latach mogło być powszechnie wykorzystywane we wszystkich obszarach gospodarki. Postrzegamy to jako wspólny cel z Hydrogen Europe – podkreśla Mateusz Sołtysiak, Managing Partner w SES Hydrogen.

Zobacz również

Mało czasu, wielkie zmiany. Jak z początkiem 2025 r. dyrektywa MCP wpłynie na sektor ciepłowniczy i ogrzewniczy w Polsce? 23 maj 2023

Mało czasu, wielkie zmiany. Jak z początkiem 2025 r. dyrektywa MCP wpłynie na sektor ciepłowniczy i ogrzewniczy w Polsce?

Niecałe dwa lata dzielą nas od wejścia w życie nowych regulacji dla średnich obiektów energetycznego spalania, które dotyczą nie tylko zakładów energetyki cieplnej i przemysłowych, ale i wielu obiektów użyteczności publicznej.

Udostępnij:
Rozporządzenie w sprawie infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR) – wstępne porozumienie miałoby zwiększyć liczbę stacji ładowania i tankowania wodoru w Europie 31 mar 2023

Rozporządzenie w sprawie infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR) – wstępne porozumienie miałoby zwiększyć liczbę stacji ładowania i tankowania wodoru w Europie

Rozporządzenie AFIR jest częścią pakietu Fit for 55, opublikowanego w lipcu 2021 r. Jego celem jest zapewnienie wystarczającej sieci infrastruktury ładowania i tankowania pojazdów drogowych oraz statków w UE dla zmniejszenia śladu węglowego w europejskim transporcie.

Udostępnij:

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter: