SES Hydrogen zostało członkiem Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej

14 lut 2022
Udostępnij:

14 lutego br. SES Hydrogen S.A. oficjalnie wstąpiła w szeregi Członków Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej. Celem współpracy jest nawiązanie relacji oraz kontaktów handlowych na perspektywicznym rynku wodoru i energii odnawialnej w Hiszpanii.

SES Hydrogen od dłuższego czasu z uwagą obserwuje dynamicznie rozwijający się rynek wodorowy w Hiszpanii, w którym dostrzega wysoki potencjał dla wdrożenia autorskich produktów oraz koncepcji. Hiszpańska strategia energetyczna przewiduje bowiem w perspektywie do 2050 r. odejście od eksploatacji źródeł węglowych, wycofanie z energii jądrowej oraz skupienie na rozwoju energetyki odnawialnej. W tym osiągnięcie celu, jakim jest wzrost udziału OZE w krajowym koszyku energetycznym do 74% do 2030 r., a także wzrost inwestycji w obszarze wodoru, który służyć będzie jako jedno z najważniejszych narzędzi stabilizacji źródeł odnawialnych i krajowego systemu energetycznego.

Obecność SES Hydrogen w gronie Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej zapewni Spółce wsparcie merytoryczne dla rozwoju własnych projektów na nowym i obiecującym rynku oraz nawiązanie korzystnych relacji biznesowych z obecnie funkcjonującymi na nim podmiotami.

Polsko-Hiszpańska Izba Gospodarcza od 2000 r. zrzesza polskich i hiszpańskich przedsiębiorców po to, by realizować cel jakim jest wsparcie podmiotów zainteresowanych nawiązaniem współpracy handlowej pomiędzy krajami. Izba umożliwia poszukiwanie potencjalnych partnerów, nawiązywanie kontaktów oraz tworzy przestrzeń wymiany wiedzy i informacji o działalności firm.

Wierzymy, że podjęta współpraca umożliwi nie tylko dalszy rozwój Spółki, ale i całego rynku wodoru w Polsce, poprzez promocję i wdrażanie rozwiązań krajowych na arenie międzynarodowej.

Zobacz również

Mało czasu, wielkie zmiany. Jak z początkiem 2025 r. dyrektywa MCP wpłynie na sektor ciepłowniczy i ogrzewniczy w Polsce? 23 maj 2023

Mało czasu, wielkie zmiany. Jak z początkiem 2025 r. dyrektywa MCP wpłynie na sektor ciepłowniczy i ogrzewniczy w Polsce?

Niecałe dwa lata dzielą nas od wejścia w życie nowych regulacji dla średnich obiektów energetycznego spalania, które dotyczą nie tylko zakładów energetyki cieplnej i przemysłowych, ale i wielu obiektów użyteczności publicznej.

Udostępnij:
Rozporządzenie w sprawie infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR) – wstępne porozumienie miałoby zwiększyć liczbę stacji ładowania i tankowania wodoru w Europie 31 mar 2023

Rozporządzenie w sprawie infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR) – wstępne porozumienie miałoby zwiększyć liczbę stacji ładowania i tankowania wodoru w Europie

Rozporządzenie AFIR jest częścią pakietu Fit for 55, opublikowanego w lipcu 2021 r. Jego celem jest zapewnienie wystarczającej sieci infrastruktury ładowania i tankowania pojazdów drogowych oraz statków w UE dla zmniejszenia śladu węglowego w europejskim transporcie.

Udostępnij:

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter: