SES Hydrogen zostało członkiem Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej

14 lut 2022
Udostępnij:

(14.02.2022) SES Hydrogen S.A. oficjalnie wstąpiła w szeregi Członków Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej. Celem współpracy jest nawiązanie relacji oraz kontaktów handlowych na perspektywicznym rynku wodoru i energii odnawialnej w Hiszpanii.

SES Hydrogen od dłuższego czasu z uwagą obserwuje dynamicznie rozwijający się rynek wodorowy w Hiszpanii, w którym dostrzega wysoki potencjał dla wdrożenia autorskich produktów oraz koncepcji. Hiszpańska strategia energetyczna przewiduje bowiem w perspektywie do 2050 r. odejście od eksploatacji źródeł węglowych, wycofanie z energii jądrowej oraz skupienie na rozwoju energetyki odnawialnej. W tym osiągnięcie celu, jakim jest wzrost udziału OZE w krajowym koszyku energetycznym do 74% do 2030 r., a także wzrost inwestycji w obszarze wodoru, który służyć będzie jako jedno z najważniejszych narzędzi stabilizacji źródeł odnawialnych i krajowego systemu energetycznego.

Obecność SES Hydrogen w gronie Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej zapewni Spółce wsparcie merytoryczne dla rozwoju własnych projektów na nowym i obiecującym rynku oraz nawiązanie korzystnych relacji biznesowych z obecnie funkcjonującymi na nim podmiotami.

Polsko-Hiszpańska Izba Gospodarcza od 2000 r. zrzesza polskich i hiszpańskich przedsiębiorców po to, by realizować cel jakim jest wsparcie podmiotów zainteresowanych nawiązaniem współpracy handlowej pomiędzy krajami. Izba umożliwia poszukiwanie potencjalnych partnerów, nawiązywanie kontaktów oraz tworzy przestrzeń wymiany wiedzy i informacji o działalności firm.

Wierzymy, że podjęta współpraca umożliwi nie tylko dalszy rozwój Spółki, ale i całego rynku wodoru w Polsce, poprzez promocję i wdrażanie rozwiązań krajowych na arenie międzynarodowej.

Zobacz również

Pakiet wodorowo-gazowy – jest wstępne porozumienie w sprawie wspólnych zasad dotyczących rynków wewnętrznych gazów odnawialnych, gazu ziemnego i wodoru 4 gru 2023

Pakiet wodorowo-gazowy – jest wstępne porozumienie w sprawie wspólnych zasad dotyczących rynków wewnętrznych gazów odnawialnych, gazu ziemnego i wodoru

Pod koniec listopada Rada i Parlament UE osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie dyrektywy ustanawiającej wspólne zasady dotyczące rynków wewnętrznych gazów odnawialnych i gazów ziemnych oraz wodoru. Dyrektywa, wchodząca w skład pakietu wodorowo-gazowego, ma na celu ułatwienie przenikania gazów odnawialnych i niskoemisyjnych do systemu energetycznego.

Udostępnij:
SES Hydrogen Energy, Gmina Śrem wraz ze Śremskim TBS oraz Con-Project podpisały umowę na projekt osiedla i kotłowni wodorowej w Śremie 9 lis 2023

SES Hydrogen Energy, Gmina Śrem wraz ze Śremskim TBS oraz Con-Project podpisały umowę na projekt osiedla i kotłowni wodorowej w Śremie

W Muzeum Śremskim miało miejsce oficjalne zawarcie umowy na projekt nowego osiedla ogrzewanego wodorem przy ul. Farnej, który opracowuje Con-Project Sp. z o.o. we współpracy z SES Hydrogen Energy w ramach inwestycji Śremskiego TBS Sp. z o.o. oraz Gminy Śrem. Na jej podstawie SES Hydrogen Energy, której głównym udziałowcem jest notowana na GPW Sescom SA, wykona projekt pierwszej w Polsce kotłowni wodorowej dla budynków mieszkalnych wraz z niezbędną infrastrukturą.

Udostępnij:

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter: