TOP 12 najchętniej czytanych artykułów w minionych 12 miesiącach

Udostępnij:

Koniec każdego roku to czas małych i większych podsumowań. Nie będziemy zaprzeczać, 2022 r. był intensywnym czasem dla wodoru w Polsce i na świecie. Dlatego, przez minione dwanaście miesięcy dzieliliśmy się informacjami oraz wiedzą, aby przybliżyć znaczenie tego niezwykłego paliwa.

Dziś powracamy do dwunastu artykułów, do których najchętniej zaglądali nasi czytelnicy. Również z myślą o tych, którzy jeszcze nie mieli okazji się z nimi zapoznać. Długie grudniowe wieczory są ku temu najlepszą okazją!

Prezentujemy listę TOP 12 najchętniej czytanych artykułów o wodorze w minionych 12 miesiącach

Polska Strategia Wodorowa do 2030 r. z perspektywą do roku 2040

Pod koniec 2021 r. została ogłoszona Polska Strategia Wodorowa, nic więc dziwnego, że rok 2022 rozpoczęliśmy od omówienia jej kluczowych założeń. Skupiliśmy się na kilku celach zawartych w dokumencie i ich przewidywanym wpływie na dekarbonizację najważniejszych sektorów polskiej gospodarki.

  1. Cel 1. Wdrożenie technologii wodorowych w energetyce. Czy wodór jest odpowiedzią na kryzys energetyczny?

2. Cel 2. Wykorzystanie wodoru jako paliwa alternatywnego w transporcie

3. Cel 3. Dekarbonizacja przemysłu będzie wspierana w ramach Polskiej Strategii Wodorowej

4. Cel 4. Produkcja wodoru w nowych instalacjach

Produkcja i magazynowanie wodoru

Wiemy już, że wodór możemy wytwarzać w całym szeregu procesów, do których wykorzystujemy nie tylko energię pochodzącą z OZE, ale na ten moment przede wszystkim paliwa kopalne. W celu rozróżnienia poszczególnych metod produkcji i związanych z nimi poziomów emisji przybliżyliśmy popularną klasyfikację kolorów wodoru. Co więcej, skupiliśmy się na aspekcie długoterminowego magazynowania wodoru i energii, co jest istotną cechą związaną z wykorzystaniem nowego paliwa.

5. 9 kolorów wodoru – poznaj ich znaczenie, zastosowanie i potencjał wykorzystania

6. Wodór jako magazyn energii elektrycznej – remedium na niestabilność OZE  

H2 Safety

Na naszej liście nie mogło zabraknąć tematyki bezpieczeństwa. Zarówno podstawowej wiedzy o właściwościach wodoru i wynikających z nich zagrożeniach, jak i tej związanej bezpośrednio z rozwojem naszych technologii.

7. H2 Safety: Wprowadzenie

8. H2 Safety #1: Zrozumieć wodór. Właściwości fizykochemiczne paliwa przyszłości

9. H2 Safety #2: Elektrolizer

10. H2 Safety #3: Kocioł wodorowy – kontrolowane spalanie wodoru w czystym tlenie

Ciekawostki

Przybliżyliśmy również kilka niezwykle ciekawych projektów, a co ważniejsze staraliśmy się obalić kilka mitów wokół wodoru, które nadal jeszcze są obecne w publicznych debatach.

11. Pierwszy wolny od emisji statek na wodór wyniesie turystów na skraj kosmosu już w 2024 r.

12. 3 mity na temat wodoru, które budzą silne obawy rynku

Dziękujemy, że byliście z nami w tym roku i już nie możemy się doczekać co przyniesie następny.

Zobacz również

Pakiet wodorowo-gazowy – jest wstępne porozumienie w sprawie wspólnych zasad dotyczących rynków wewnętrznych gazów odnawialnych, gazu ziemnego i wodoru 4 gru 2023

Pakiet wodorowo-gazowy – jest wstępne porozumienie w sprawie wspólnych zasad dotyczących rynków wewnętrznych gazów odnawialnych, gazu ziemnego i wodoru

Pod koniec listopada Rada i Parlament UE osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie dyrektywy ustanawiającej wspólne zasady dotyczące rynków wewnętrznych gazów odnawialnych i gazów ziemnych oraz wodoru. Dyrektywa, wchodząca w skład pakietu wodorowo-gazowego, ma na celu ułatwienie przenikania gazów odnawialnych i niskoemisyjnych do systemu energetycznego.

Udostępnij:
SES Hydrogen Energy, Gmina Śrem wraz ze Śremskim TBS oraz Con-Project podpisały umowę na projekt osiedla i kotłowni wodorowej w Śremie 9 lis 2023

SES Hydrogen Energy, Gmina Śrem wraz ze Śremskim TBS oraz Con-Project podpisały umowę na projekt osiedla i kotłowni wodorowej w Śremie

W Muzeum Śremskim miało miejsce oficjalne zawarcie umowy na projekt nowego osiedla ogrzewanego wodorem przy ul. Farnej, który opracowuje Con-Project Sp. z o.o. we współpracy z SES Hydrogen Energy w ramach inwestycji Śremskiego TBS Sp. z o.o. oraz Gminy Śrem. Na jej podstawie SES Hydrogen Energy, której głównym udziałowcem jest notowana na GPW Sescom SA, wykona projekt pierwszej w Polsce kotłowni wodorowej dla budynków mieszkalnych wraz z niezbędną infrastrukturą.

Udostępnij:

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter: